Bulundum Nasıl Çalışır?

Birşey kaybettiyseniz:

İki seçeneğiniz var: Kayıp eşya kaydı oluşturarak kaybınızı veritabanımıza kaydedebilirsiniz ve biz bir eşleşme olduğunda sizi haberdar ederiz; ya da herkese açık veritabanımızı tarayabilirsiniz.

Kayıp eşya kaydı oluşturmak

Eğer eşyanız henüz bulan tarafından veritabanımıza kaydedilmemişse veya arama sonucunda görüntülenmiyorsa, aradığınız eşya için bir Kayıp Eşya Formu doldurarak kayıp eşyanızı sistemimize kaydedebilirsiniz. Sistemimiz, eşyanızı veritabanında aramaya başlayacak ve muhtemel bir eşleşme durumunda bilgilendirileceksiniz.

Bulundum arama özelliğini kullanmak

Anasayfamızdaki arama formunu kullanmak çok kolay, sadece eşya ismi veya lokasyon girin.

Detaylı arama sayfasında ise tarih ve lokasyon gibi detayları beraber girebilir ve daha odaklı bir arama gerçekleştirebilirsiniz.

Arama sonrasında Bulundum size olası eşleşmeleri sunar. Sizin kayıp eşyanızla örtüşen bir eşleşme görürseniz talepte bulunun. Talepte bulunmak için Bulundum'da kayıtlı olmalısınız.

Giriş yaptıktan sonra, Bulundum talebiniz ile ilgili detayları sağlamanızı isteyecektir. Doğru ve çabuk bir eşleşme için mümkün olan tüm detayları paylaşın. Eşyanın size ait olduğunu ispat edebilecek tüm ayrıntıları ve belgeleri paylaşın. Sağladığınız bilgiler gizli tutulacak, websitemizde yayınlanmayacak ve sadece eşyanın aidiyetini teyid etmek için kullanılacaktır.

Talebinizi gönderdikten sonra, sistemimiz bulanı bilgilendirilecektir.

Eşyanızı bulan, güvenli mesajlaşma sistemimiz aracılığıyla eşyanın gerçek sahibi olduğunuzu doğrulamak için sizinle iletişime geçebilir.

Eşyanın size ait olduğu doğrulandıktan sonra, eşyanızı kendiniz teslim alabilirsiniz veya adresinize gönderilmesini seçebilirsiniz.

Gönderi seçtiğiniz durumda, kargo takip bilgileri size iletilecektir.

Birşey bulduysanız:

Sistemimize kayıt olun ve bu eşyayı veritabanımıza kaydetmek için Bulunan Eşya Formu’nu doldurun.

Kişisel bilgileri veya eşya sahibini doğrulamak için kullanılması gereken bilgileri herkesin görmemesi gerektiği için, hangi bilgileri paylaşacağınıza dikkatlice karar verin.

Eşya ile ilgili tüm ayrıntıları ve eşyayı nasıl bulduğunuzu girin.

Varsa herkese açık veya kendinizin görebileceği bir görsel ekleyin ve eşyayı veri tabanına kaydedin.

Bir talep veya kayıp eşya bildirimi olduğunda, onay sürecini başlatmak için sizinle iletişime geçilecektir.

Eşyanın gerçek sahibini bulmak için sorular sorabilirsiniz.

Sahibini onayladıktan sonra, yapmanız gereken tek şey, ürünü güvenli bir şekilde paketlemek ve adresinize gelecek olan kargo görevlisine teslim etmek.

Sadece birkaç dakika içinde, eşyasını arayan birine büyük bir iyilik yaptınız!